Domy wykonane z drewna zazwyczaj kojarzą się z przeszłością, czyli z małymi domkami, które można jeszcze znaleźć na wsiach. Tymczasem dom z drewna może być bardzo nowoczesnym i ciekawym pod względem estetycznym rozwiązaniem, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy inwestorzy planujący budowę domu jednorodzinnego.
Domy drewniane mają bardzo duże zalety estetyczne. Wynika to oczywiście z charakteru materiału, który został wykorzystany do ich budowy. Drewno jest nie tylko samo w sobie bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym, można także dodatkowo nadać mu bardziej dekoracyjnego charakteru przez różnego rodzaju rzeźbione elementy. Proste, mało ozdobne drewno nadaje się także doskonale jako materiał budowlany lub wykończeniowy do nowoczesnych projektów domów. Domów drewnianych nie można więc postrzegać jedynie jako bardzo klasycznych i tradycyjnych rozwiązań. Także wielbiciele bardziej nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań, znajdą coś dla siebie wśród projektów drewnianych domów. Domy z drewna doskonale sprawdzą się w otoczeniu natury, przede wszystkim poza miastem, na przykład na dużej, zadrzewione działce.
Drewniane domy budowane są z zastosowaniem różnych technik. Możemy znaleźć na przykład oferty domów z tego materiału wykonanych z gotowych prefabrykatów. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich inwestorów, którzy chcą zaoszczędzić czas, a także pieniądze. Decydując się na projekt domu wykonanego z drewna należy zastanowić się nad wyborem najlepszej technologii budowy.
Oczywiście budynki z drewna mają także duże zalety dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie również dla zdrowia ludzi, którzy w nich mieszkają. Specyficzny mikroklimat, który panuje w tego typu budynkach pozwala na zachowanie odpowiedniej wilgotności, a także temperatury. Przy odpowiedniej konserwacji drewno może zachować trwałość i piękny wygląd przez bardzo wiele lat, służąc wielu pokoleniom. Dlatego domy z drewna to doskonała inwestycja, która będzie bez wątpienia opłacalna.