Ekologia się opłaca - do tego coraz częściej przekonują się inwestorzy budowlani domów jednorodzinnych.

Budowa domu jednorodzinnego to nierzadko bardzo duży wysiłek finansowy, szczególnie, gdy realizowana jest przez inwestorów indywidualnych. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zamówieniem projektu energooszczędnego, spełniającego warunki programu priorytetowego Dopłat do Domów Energooszczędnych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Drewniane domy ekologiczne to jedno z najciekawszych rozwiązań z tej kategorii. Zwyczajowo budowane są przy użyciu prefabrykatów przygotowanych na zamówienie przez odpowiednie firmy. Dzięki temu ich budowa jest nie tylko tańsza, ale też znacznie szybsza, niż w przypadku domów budowanych w innych technikach. Budynek może być gotowy nawet w ciągu kilku tygodni! Domy przygotowane z prefabrykatów to również gwarancja energooszczędności budynku.
Do ich budowy wykorzystuje się specjalnie dobrane drewno o najlepiej dostosowanej do warunków zewnętrznych wilgotności, dzięki czemu zapewnia się im trwałość na lata. Lekka konstrukcja drewniana to doskonały wybór w wielu sytuacjach, jak choćby przy złych warunkach gruntowych. Dzięki temu znacznie zwiększą się możliwości inwestora w kwestii wyboru działek lub usytuowania budynku. Taka konstrukcja powoduje też, że domy energooszczędne projekty mogą mieć zdecydowanie bardziej elastyczne, niż przy wyborze innego budulca. Wybór drewna, jako materiału konstrukcyjnego ma również inne zalety - dzięki jego naturalnej ciepłocie wykorzystanie go przy budowie domu zapewnia wysoką energooszczędność oraz zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Energooszczędności budynku sprzyja również staranne wykonanie domu - od bardzo dokładnego przygotowania izolacji, przez porządną elewację, aż do właściwego doboru i instalacji wewnątrz budynku - każdy detal się liczy.

Właśnie dlatego rozważając wybór projektu i materiału budowlanego, warto bliżej przyjrzeć się ofertom energooszczędnych drewnianych domów ekologicznych